Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Často kladené otázky

Záruční podmínky na profily Woodlook™

Na všechen dodaný materiál, kromě dřevěných hranolů, platí záruka 10 let na odolnost materiálu v exteriéru v klimatických podmínkách mírného podnebného pásu.

Pod odolností se rozumí, že materiál vlivem klimatických podmínek nepopraská a ani jinak výrazně nezmění své fyzikální a užitkové vlastnosti a barvu (nezesiví jako např. dřevo, nebo nějak jinak výrazně nezmění barvu). Akceptovatelná je mírná změna odstínu dané barvy vlivem UV záření. Výraznější změna odstínu nastává jen při barvě Ořech. Desky vyblednou do bledě šeda, co se na druhé straně některým zákazníkům líbí.

Prodloužená záruka 25 let platí na odolnost materiálu vůči hnilobě, plísním a dřevokaznému hmyzu.

Záruční doba začíná plynout dnem nákupu – datem na faktuře nebo smlouvě.

Záruka na materiál je platná při dodržení montážních pokynů a při běžném užívaní terasy v domácím prostředí, ne na komerční nebo jiné účely, které můžou způsobovat enormní zatěžování.

Ze záruky jsou vyňaté poškození vlivem vandalismu, extrémních klimatických činitelů jako krupobití, nebo jiné násilné poškození těžkými nebo ostrými předměty.

Plněním v záruční době se rozumí bezplatná výměna chybných kusů za takové, které tvarově, rozměrově a barevně zapadají do dané plochy. Bezplatná výměna nezahrnuje dopravu a ani demontáž a montáž. Platí to jen v případě, pokud byla terasa smontovaná naší firmou.

Záruční doba na materiál na terase se touto výměnou neprodlužuje, což platí i pro dodané kusy na výměnu.

Údržba terasy Woodlook spočívá ve své podstatě jen v čistění po zašpinění, co Vás nemine při kterémkoliv materiálu. Míra znečistění závisí od vícerých faktorů - poloha (stín-světlo, světová strana…), prašnost a převládající počasí. Nejméně náročné na ošetřování jsou terasy, které jsou navíc vystavované povětrnostním vlivům a slunečnému záření.

Nová terasa je náchylnější na znečistění, lépe na ní vidět skvrny. Časem se odolnost vůči skvrnám zvyšuje. Na nově namontovaných terasách vlivem deště nebo zvýšené vlhkosti se můžou objevovat skvrny. Důvod vzniku je zvýšená prašnost v místech namontování terasy nebo fasády. Na jejich odstranění je možné použít vysoko tlakový čistič (do 80 Bar) nebo rýžový kartáč ale tyto skvrny obvykle zmizí samy působením UV záření bez nutnosti zásahu. Důvod vzniku těchto skvrn je zvýšená prašnost v místech namontování terasy nebo fasády.

Mastné skvrny po potravinách doporučujeme co nejdřív očistit obyčejným saponátovým roztokem a umýt vodou. Na podlaze ještě pár dní zůstane mokrá skvrna, který potom sám vymizí.

Nepoužívejte rozpouštědla, můžou zanechat trvalé skvrny.

Naše produkty máme skladem. Při produktech na objednávku je 3 měsíční čekací doba (nestandardní délka, barva). Pro bližší informace o skladových zásobách nás kontaktujte.

Vlastní dopravu nemáme, ale umíme Vám dopravu zajistit. Pro bližší informace o dopravě a ceně dopravy nás kontaktujte.

Ano, máme vyškolené a zkušené pracovníky, kteří Vám terasu zhotoví. Cena montáže je součástí cenové nabídky.

Ano je možné zakoupit desky Woodlook na Vaši terasu bez montáže. Samotná montáž terasy není složitá a dokáže ji zhotovit běžný domácí kutil.

Produkty potažené vrstvou 100% polymeru jsou oblíbené zejména v USA, je to především z důvodu jednoduššího čištění od všech nečistot. Nevýhodou těchto profilů je, že každé znečištění je viditelné a je náročnější udržovat terasu čistou. Na běžnou terasu se však nehodí, hlavní nevýhodou je vyšší povrchová teplota plastového povrchu na přímém slunci a vyšší riziko uklouznutí.

Povrchová teplota při přímém slunečním záření je dána především barvou materiálu ne jeho složením. Tmavší povrchy se rozpalují více než světlejší. Rozdílný subjektivní pocit u dřeva a materiálu WPC je dán o něco vyššího tepelnou vodivostí polymeru, který je ve směsi použit. WPC terasu je v případě potřeby možné ochladit vodou a to bez rizika poškození nebo popraskání.

V zájmu přirozeného vzhledu profilů Woodlook je posledním krokem výbrus profilu. Při tomto úkonu se selektivně zbrousí část povrchu profilu, která po vyjetí z extrudační linky má na povrchu homogenní polymerovou vrstvu.

Při neodborném výbrusu se může stát, že samotná část je vybroušená více, což u „čerstvých profilů“ může vypadat rušivě a sice, že část profilu působí tmavěji a jiná bleději. Toto není výrobní vadou a po instalaci profilů na denním světle po pár týdnech dochází ke sjednocení odstínu desky, přičemž tmavší – méně vybroušené části desky získají odstín stejný jako část vybroušená.